To sidebar

Tag - jedznie

Entries feed Comments feed

Friday, September 16 2022

Karmienie zwierząt domowych

Czy powinniśmy karmić nasze zwierzęta domowe? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak się wydaje. Zastanawiając się nad karmą dla zwierząt domowych, w razie wątpliwości należy iść z tym, co najtańsze. Ale tanie nie musi oznaczać niezdrowe lub gorsze. Oznacza to po prostu, że składniki są gorszej jakości niż te używane do jedzenia dla ludzi. Jeśli jesteś na napiętym budżecie i chcesz obniżyć koszty karmiąc swojego zwierzaka, domowa karma jest drogą do zrobienia. Jednak jeśli chcesz, aby Twój zwierzak otrzymał najlepsze możliwe odżywianie w przystępnej cenie, będziesz musiał kupić karmę dla psów klasy zwierzęcej, a nie karmę dla kotów marki domowej. Ten artykuł obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o karmieniu swojego pupila, w tym ile powinien jeść i dlaczego jest to ważne.

 

Z czego składa się karma dla zwierząt?

Karma dla zwierząt domowych jest zasadniczo kombinacją białka zwierzęcego, źródeł węglowodanów, witamin i minerałów, tłuszczu i wody. Niektóre naturalne zioła i minerały są czasami dodawane dla smaku i/lub biodostępności.

 

Ile powinieneś podawać swojemu psu lub kotu?

Twój pies lub kot powinien spożywać około 80% swojej masy ciała w gramach karmy dziennie. Na przykład, 10-kg pies potrzebuje 10 x 80 = 800 gramów karmy dla psów dziennie. Kot o wadze 2 kg potrzebuje 200 x 2 = 400 gramów karmy dla kotów dziennie.

 

Dlaczego żywienie jest tak ważne dla zwierząt domowych?

Twój zwierzak jest żywą istotą. Potrzebuje składników odżywczych, aby prawidłowo rosnąć i funkcjonować. Jakość (tj. ilość i rodzaj) składników odżywczych decyduje o tym, czy może on rosnąć i pozostać zdrowy. Jeśli nie, mogą pojawić się u niego choroby lub otyłość. Aby zapewnić najlepsze możliwe odżywianie, będziesz chciał wiedzieć, czy używają najlepszych składników (odżywczych) w swoim jedzeniu. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie składniki zawiera karma dla zwierząt domowych.

 

Czy Twój zwierzak naprawdę potrzebuje komercyjnej karmy dla zwierząt?

Tak, komercyjna karma dla zwierząt domowych jest przeznaczona dla zwierząt domowych. Jednak istnieje wiele powodów, dla których powinieneś karmić swojego pupila domowym jedzeniem. Po pierwsze, komercyjna karma dla zwierząt domowych jest w większości wykonana z produktów ubocznych i składników niskiej jakości. Nie jest zbyt pożywna, dlatego większość właścicieli zwierząt domowych karmi swoje pupile tym, czym karmią swoje własne jedzenie - często jest to domowe jedzenie.

 

Czy powinieneś karmić swojego pupila suchą czy puszkową karmą?

To, czy karmisz swojego pupila suchą czy puszkową karmą, zależy od sytuacji. Sucha karma jest najlepsza, jeśli Twój pupil jest aktywnym zjadaczem. Jest bardziej prawdopodobne, że skonsumuje tę karmę zamiast swojego jedzenia i może z niej uzyskać więcej składników odżywczych. Karma w puszkach jest lepsza dla zrelaksowanych zwierząt domowych, które wolą jeść tylko raz dziennie. Ponownie, zależy to od nawyków twojego zwierzaka. Jeśli Twój pupil jest aktywnym zjadaczem, daj mu coś, co może rozdrobnić i zjeść łapkami. Jeśli jest spokojnym zjadaczem, podawaj mu karmę w puszkach, aby nie musiał jeść tak dużo za jednym razem.

 

Kiedy Twój pupil powinien stosować całkowicie suchą dietę?

Całkowicie sucha dieta jest pełnowartościowa pod względem białka, nie zawiera wapnia i witaminy D. Jest najlepsza dla psów z alergiami. Twój pies lub kot powinien stosować całkowicie suchą dietę, gdy nie jest już rosnącym zwierzęciem. Jeśli nadal rośnie i ma niedobór składników odżywczych, rozwinie się u niego niedobór, który może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Kiedy karmić suchą dietą może być zdradliwe, ponieważ niektóre zwierzęta są trudniejsze do wysuszenia niż inne. Aby określić, czy Twój zwierzak rośnie, musisz znać jego idealną masę ciała. Zdobądź tę informację, ważąc swojego pupila codziennie o tej samej porze i sprawdzając, ile waży. Jeśli rośnie, będzie przybierał na wadze, a jego waga będzie nieco większa niż ta, którą ważył wczoraj.

 

Kiedy Twój zwierzak otrzymuje mokrą dietę?

Gdy Twój zwierzak jest aktywnym zjadaczem i zjada mniej niż 1% swojej idealnej masy ciała w suchej karmie, może wymagać diety mokrej. Mokre diety są wykonane ze starannie dobranych składników, które mogą być uzupełnione o witaminy, minerały i białko. Mokre diety są najlepsze dla zwierząt domowych, które są mniej aktywne. Aktywne zwierzęta domowe mogą spożywać mniej białka niż to, które pochodzi z suchej karmy, ale nadal mogą uzyskać niezbędne składniki odżywcze z mokrej karmy.

 

Czy ludzie dają swoim psom i kotom za dużo jedzenia?

Istnieją dwa rodzaje harmonogramów karmienia: karmienie swobodne i karmienie ograniczone. Wolne karmienie jest najbardziej powszechnym harmonogramem karmienia. Oznacza to po prostu, że nie karmisz swojego pupila żadną konkretną porcją jego idealnej masy ciała. Może to być dobry harmonogram karmienia dla zwierzęcia, które rośnie lub które jest zrelaksowanym jedzeniem.

 

Wnioski.

Jeśli chodzi o karmienie swojego zwierzaka, najlepiej kierować się tym, co jest najlepsze dla was obojga. Karm swojego zwierzaka domowym jedzeniem, jeśli możesz, a on będzie cię za to kochał. Dzięki temu twoje jedzenie będzie dobre dla niego i pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze, zbyt. Jednakże, jeśli musisz karmić swojego zwierzaka komercyjną żywnością, bądź ostrożny. Upewnij się, że to, co go karmisz, jest odżywcze i pomoże mu osiągnąć idealną wagę ciała. Jeśli możesz, karm swojego pupila domowym jedzeniem. Będzie ono zdrowsze, tańsze i co najważniejsze lepsze dla Twojego pupila.