To sidebar

Saturday, February 6 2021

LAMPY Z FOTOWOLTAICZNĄ OSŁONĄ I TURBINĄ WIATROWĄ

the-roof-of-the-3982410_640.jpg, Feb 2021


Coraz większym zainteresowaniem i wykorzystaniem cieszą się technologie oparte na odnawialnych źródłach energii. Obejmuje to moduły fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe. Obie technologie zostały z powodzeniem wykorzystane w projekcie hybrydowego oświetlenia ulicznego.

Hybrydowe światła uliczne - jak działają?
Należy zaznaczyć, że hybrydowa lampa uliczna oparta jest na współdziałaniu dwóch technologii, a mianowicie modułów fotowoltaicznych i turbiny wiatrowej. W słoneczne dni energia słoneczna jest zamieniana przez ogniwa modułów fotowoltaicznych na energię elektryczną, która jest używana do zasilania lampy. Nadmiar energii elektrycznej jest magazynowany w akumulatorach żelowych. Jednak w nocy iw pochmurne dni oświetlenie hybrydowe zużywa energię z turbiny wiatrowej, która również dostarcza energię elektryczną. Dzięki temu hybrydowa latarnia uliczna ma własny autonomiczny system zasilania, który jest całkowicie niezależny od zewnętrznego zasilania. Dzięki temu lampy hybrydowe można stosować wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zewnętrznej energii elektrycznej. Tego typu latarnie bardzo często stawiane są na przejściach dla pieszych. Firmy świadczące usługi w zakresie produkcji takich lamp oferują kompletne zestawy, w skład których wchodzą maszty, fundamenty i wszystkie inne elementy. Warto zaznaczyć, że lampę hybrydową można skonfigurować zgodnie z wymaganiami klienta. Możliwe jest również sterowanie lampą za pomocą pilota.

JAKIE ROŚLINY DEKORUJĄ NASZ OGRÓD?

bridge-53769_640 (1).jpg, Feb 2021

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Ale żeby był piękny, trzeba go wyposażyć w odpowiednie elementy i zadbać o prawidłowe osadzenie roślin ozdobnych. Dopóki dopiero zaczynamy swoją przygodę z ogrodnictwem, do uprawy najlepiej używać prostych gatunków, które nie mają wysokich wymagań co do warunków glebowych i utrzymania.

Chociaż jesteśmy wykwalifikowanymi ogrodnikami i związujemy się z uprawą roślin, możemy sobie pozwolić na wybór gatunków wymagających uwagi i cierpliwości.
Rośliny, które sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny znaleźć się trawy ozdobne, które idealnie nadają się na rabaty. Na szczęście duża różnorodność pozwala dobrać gatunek odpowiedni do naszego ogrodu; H. Warunki i układ glebowy. Wygląda i działa dobrze w różnych warunkach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach tworzących kępy. Potrzebuje małych roślin, dorasta do 30 cm. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda bardzo efektownie. Oczywiście, podobnie jak zdecydowana większość traw, ma niewielkie oczekiwania rozwojowe. Kolejną rośliną, idealny trawnik,  którą warto znaleźć w ogrodzie jest z pewnością hortensja. Do wyboru mamy wiele różnych gatunków, na przykład hortensję czerwoną, która osiąga imponujące rozmiary, nawet do pięciu stóp wysokości. Kolejna ciekawa odmiana hortensji pnącej, która bardzo dobrze sprawdza się również w pełnym cieniu.

Więcej na https://wojnicki.com.pl