To sidebar

Saturday, February 6 2021

JAKIE ROŚLINY DEKORUJĄ NASZ OGRÓD?

bridge-53769_640 (1).jpg, Feb 2021

Własny ogród to marzenie wielu z nas. Ale żeby był piękny, trzeba go wyposażyć w odpowiednie elementy i zadbać o prawidłowe osadzenie roślin ozdobnych. Dopóki dopiero zaczynamy swoją przygodę z ogrodnictwem, do uprawy najlepiej używać prostych gatunków, które nie mają wysokich wymagań co do warunków glebowych i utrzymania.

Chociaż jesteśmy wykwalifikowanymi ogrodnikami i związujemy się z uprawą roślin, możemy sobie pozwolić na wybór gatunków wymagających uwagi i cierpliwości.
Rośliny, które sprawdzą się w każdym ogrodzie?
Oczywiście we wszystkich ogrodach powinny znaleźć się trawy ozdobne, które idealnie nadają się na rabaty. Na szczęście duża różnorodność pozwala dobrać gatunek odpowiedni do naszego ogrodu; H. Warunki i układ glebowy. Wygląda i działa dobrze w różnych warunkach Kostrzewa Sina. Jest to trawa o niebiesko-zielonych liściach tworzących kępy. Potrzebuje małych roślin, dorasta do 30 cm. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda bardzo efektownie. Oczywiście, podobnie jak zdecydowana większość traw, ma niewielkie oczekiwania rozwojowe. Kolejną rośliną, idealny trawnik,  którą warto znaleźć w ogrodzie jest z pewnością hortensja. Do wyboru mamy wiele różnych gatunków, na przykład hortensję czerwoną, która osiąga imponujące rozmiary, nawet do pięciu stóp wysokości. Kolejna ciekawa odmiana hortensji pnącej, która bardzo dobrze sprawdza się również w pełnym cieniu.

Więcej na https://wojnicki.com.pl

They posted on the same topic

Trackback URL : https://pow.pila.pl/index.php?trackback/8

This post's comments feed